Kiralık Vinç

KİRALIK VİNÇ

İnsan gücü ile ulaşılamayacak kadar yüksek yerlere ulaşmak ya da yine insan gücü ile taşınamayacak ağırlıktaki yükleri taşımak için kullanılan iş makinelerine vinç adı verilir. Vinçler kullanım alanı, kullanış şekli ve yapılacak işe göre geniş çeşitlere ayrılır. Sürekli ihtiyaç duyulan bu iş makineleri işletme ve firmaların satın almakta zorlandıkları pahalı makinelerdir. Bu nedenle çoğu firma kiralık vinç hizmeti veren firmalardan destek almaktadır.

Vinç kiralama firmaları, ihtiyaç anında ellerinde bulunan farklı çeşitlerde, birbirinden değişik modellerde iş makinelerini belirli bir süreliğine başka firmalara kiralayarak faaliyetlerini devam ettiren kuruluşlardır. Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyük şehirlerde bu tür araçlara daha sık ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun nedeni kentleşmenin bu bölgelerde daha önce başlaması, sürekli yeni ve yüksek binaların inşaa edilmesi ve bu binaların bakım, boyama işlemlerinin yoğun bir şekilde yapılmasıdır. Talebin fazla olmasına paralel olarak kiralık vinç hizmeti veren firmalarda da aynı şekilde fazlalık söz konusudur. Büyük şehirlerde yoğun olarak hizmet veren bu firmalar arasından seçim yapmak çoğu zaman zordur ve müşteriler bu seçimlerinde zaman zaman yanılgıya düşmektedir. Bu yanılgının olmaması için vinç kiralama hizmeti almadan önce piyasanın en iyi şekilde araştırılması, firmalar hakkında gerekli bilgilerin alınması ve incelenmesi gereklidir.

Kiralık vinç hizmeti almadan önce firmaların dikkat etmesi gereken belli başlı maddeler vardır. Bu maddelerin başında hizmet alınmak istenilen firmanın güvenilirliği gelir. Eğer bir firma çalışmaya başlamadan önce tam anlamı ile güven vermiyorsa, o firmadan uzak durulup başka şirket araştırmalarına başlanmalıdır. Daha önce hiç iş yapılmayan bir firmanın güvenilirliği için hizmet verdiği başka kuruluşlar ile iletişime geçilip referansları incelenebilir. Bu incelenme sonucunda her hangi bir sorun ya da eksik çıkmış ise iyice değerlendirildikten sonra doğru bir karara varılmalıdır. Kiralık vinç hizmeti alınmak istenen firmanın güvenilirliğinden emin olduktan sonra verdiği hizmetlerin en ince ayrıntısına kadar incelenmesi gerekir. Bu inceleme sırasında müşteri firmanın kendi istekleri ile çalışmak istediği firmanın hizmet önceliklerini karşılaştırıp uyumlu olup olmadığına bakılması gerekir. Örneğin; müşteri firma için kiraladıkları makineler iş performansı açısından çok önemli ise bir saatlik arıza durumunda bile işlerin aksaması söz konusu ise, vinç kiralayacağı firmanın 7/24 bakım ve tamir hizmeti veren bir firma olmasına dikkat etmesi gerekir. Benzer şekilde çalışma alanı il içinde sürekli değişen ya da değişme ihtimali olan firmaların da seçim yaparken il içindeki tüm ilçelere hizmeti olan vinç kiralama şirketlerinden yana tercihlerini yapmaları gerekir.

Kiralık vinç hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de firmanın faaliyet gösterdiği yıl sayısıdır. Vinç kiralama sektörü, sürekli ihtiyaç duyulan ve sürekli işleyen bir sektördür. Ancak bu sektörde senelerce hizmet vermek için ciddi anlamda kaliteli ve başarılı işler yapılması gerekir. Bu nedenle firmaların faaliyet yıllarını hizmet kalitesi ile paralel tutmak yanlış değildir. Uzun yıllar hakkı ile işini yapmış firmalar ile ortak çalışma içine giren müşteri firmalar da aynı şekilde kaliteli hizmetin farkını yaşayarak kendi sektörlerinde ilerleme kaydedebilirler.

İstanbul sınırları içinde çok sayıda kiralık vinç hizmeti veren firma bulunmaktadır. Bu firmaların büyük kısmı birbiri ile benzer şekilde hizmet verdiklerini iddia etmektedir. Ancak çok az kısmı gerçekten belirttikleri hizmetleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Hakkı ile işini yapan sayılı firmalardan biri olan şirketimiz İstanbul’un tüm ilçelerinde kiralık vinç hizmeti vermektedir. 17 yıllık başarılı deneyimi ile müşterilerine tam istedikleri kalitede hizmet sunan firmamız, her türlü vinç kiralama işinde firmaların yanında bulunmaktadır.

Firmamız bünyesinde farklı özellikler ve avantajlar sağlayan kaliteli, dayanıklı vinç çeşitlerine yer verilmektedir. Kullanım alanı olarak daha geniş bir alana yayılmış olan sepetli vinç çeşitlerinin her türlüsüne bizim aracılığımız ile ulaşabilir, istediğiniz kadar bu iş makinelerini kiralayabilirsiniz. Kamyon ile taşınma özelliğine sahip olan bu vinç çeşitleri, yüksek binaların ya da yapıların tamir, tadilat işlemlerinde, inşaa aşamasında sıva, boya gibi işlerinde, reklam panolarının düzenlenmesinde, yüksek katlı iş merkezlerinin dış cam silme işlemlerinde sıklıkla kullanılır. Vinç direği ucuna sabitlenen sepet yardımı ile bu yüksek yerlere en güvenilir şekilde ulaşmayı sağlayan bu araçlar, özellikle inşaat alanlarında işçi güvenliği konusunda da önemli yere sahiptir. İnşaat alanlarında kullanıldığı gibi şehir merkezlerinde de rahatlıkla kullanılabilen iş makinelerinden biri olan hi-up vinç çeşitleri de firmamız aracılığı ile kiralanabilen vinç çeşitlerinden biridir. Kent merkezlerinde daha çok oto kurtarma ve çekme işlemleri için kullanılan hiyaplar, zaman zaman inşaat alanlarında da yükleme, boşaltma işlemlerinde kullanılabilir. Sepetli ve hi-up vinçlerin yanı sıra, rahat ve hızlı hareket etme özelliğine sahip mobil vinç çeşitlerini de deneyimli firmamız aracılığı ile kiralayabilir, sorunsuz bir şekilde işlerinizi yönetebilirsiniz. Hızlı nakil özelliğine sahip mobil vinçlerin kullanılacak alana ve işe göre farklı çeşitlerini inceleyebilir, kendinize en uygun iş makinesi modeli ile hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Her türlü kiralık vinç çeşidine tek bir adres ile ulaşabileceğiniz firmamız, kiralama öncesi ve kiralama sırasında aynı kalite ve güven ile hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları nedeni ile sektörünün liderleri arasında yer alan firmamızın, 17 yılı aşkın süredir verdiği ayrıcalıklı hizmetten yararlanmak sizin de hakkınız. Siz de pek çok kaliteli firmanın yaptığı gibi bizi tercih ederek, kalite ve gücümüz sayesinde hızla kendi sektörünüzde ilerleyebilirsiniz.

7 gün 24 saat kiralık vinç hizmeti vererek ihtiyaç duyulan her zaman özel ve kamu kuruluşlarının yanında olan firmamız, düzenli olarak tüm araçlarının tamir ve bakımını yaparak kiralama sırasında her hangi bir arıza olmasına karşı tedbir almaktadır. Buna rağmen zaman zaman yaşanan küçük arızalara karşı 7/24 vinç hizmeti veren firmamız, bu özelliği ile pek çok rakip firmayı geride bırakmaktadır. İstanbul gibi büyük bir kentin tüm ilçelerinde aynı özen ve kalite ile hizmet vermekteyiz. Tüm müşterilerimize ayırt etmeden, aynı şekilde uygun ödeme koşulları ve farklı avantajlar ile iş makinesi kiralama hizmeti vermekteyiz.

Piyasada kiralık vinç hizmeti veren çoğu firmada olduğu gibi firmamızdan da saatlik, günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak vinç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Büyük küçük ayırt etmeden tüm müşterilerine tek fiyat üzerinden hizmet veren firmamızın fiyatlandırmalarını öğrenip ödeme koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için 7 gün 24 saat telefonlarımızı arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm vinç çeşitlerine tek bir adres ile ulaşmanın verdiği rahatlık ve 7/24 vinç hizmeti garantisi ile işlerinizi yürütmek için bizimle irtibata geçebilir, hizmetlerimizden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

İstanbul Vinç

607945m-1hiyap-vinc_1419066824

İSTANBUL VİNÇ

Vinçler, ağır yükleri bir yerden başka bir yere güvenli bir şekilde nakil etmeye ya da insan gücü ile ulaşılamayacak yüksekliklerde çalışmaya yarayan araçlardır. Kullanım alanı, yapılacak işin özelliği, alan genişliği gibi faktörlere bağlı olarak farklı çeşitlerine ihtiyaç duyulan bu iş makineleri, her alanda güvenli bir şekilde kullanılabilir. Yeni binaların yapılması, kentleşme süresi ve yenilenme hareketlerinde etkili şekilde kullanılan vinçler, kırsal kesimlerden çok büyük şehirlerde daha fazla kullanılır. Sürekli yenilenme ve kentleşme hareketlerinde olan büyük şehirlerin başında gelen İstanbul vinç sektörünün en fazla geliştiği illerin başında gelir.

İstanbul, talep fazlalığından dolayı vinç kiralama firmalarının yoğunlukta olduğu bir şehirdir. Bu nedenle hemen hemen her sektörde olduğu gibi bu alanda da işini kaliteli ve iyi şekilde yapan firma bulmak oldukça zordur. İstanbul vinç sektöründe yer alan çoğu firma, en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlar ile kendilerinin verdiğini iddia eder. Ancak bu çoğu zaman yanlış bir ifadeden ibarettir. Firma işlerinin yürütülmesinde önemli bir yere sahip olan bu iş makinelerinin arızalanması durumunda arızaraya hemen müdahale edilmesi gerekir. Kiralama öncesi hem araç dayanıklılığı ve bakımı konusunda garanti veren pek çok firma, arıza durumunda da hemen müdahale ile işlerin aksamaması konusunda da garanti verir. Bu garantiyi hakkı ile yerine getiren firmaların sayısı ne yazık ki çok azdır.

Sürekli gelişen ve ihtiyaç duyulan her sektöre olduğu gibi vinç sektörüne de ilgi oldukça fazladır. Gün geçmiyor ki yeni bir firma kurulsun ve hizmete başlasın. Sektör hakkında bilgisi olsun olmasın herkesin giriştiği bu alanda işin kaliteli yanını bulmak oldukça güçtür. Bu konuda İstanbul vinç kiralama şirketlerini en iyi şekilde araştırmak, haklarında bilgi edinmek, hizmet kaliteleri ve fiyatlandırmaları hakkında detay almak ve bu bilgiler doğrutusunda aralarından bir seçim yapmak en doğrusudur. Bu seçim yapılırken hizmet almak isteyen müşterilerin göz önünde bulundurması gereken en önemli noktalar; firmanın faaliyet yılı süresi, firmanın referans müşterileri, eğer varsa firma hakkındaki şikayetler ve bu şikayetlerin müşteri açısından önemi, fiyatlandırma ve müşteriye özel avantajlardır. İstanbul vinç kiralama sektöründeki çoğu firma müşterilerine saatlik, günlük, haftalık ve yıllık olarak kiralama hizmeti vermektedir. Eğer uzun süreli bir çalışma söz konusu ise müşteri firmaların ilk olarak haftalık kiralama yapması, bu sürede araç ve firmayı denemesi, memnun kaldığı takdirde aylık ya da yıllık kiralama yapması tavsiye edilir.

Görev alanı sürekli değişen firmaların iş makinesi kiralaması yaparken dikkat etmesi gereken noktalardan biri de görev aldıkları ilde bulunan tüm ilçelere hizmetinin olmasıdır. Örneğin; İstanbul vinç kiralama hizmeti almak isteyen bir firmanın dikkat etmesi gereken en önemli noktaların başında hizmet almak istedikleri vinç kiralama firmasının İstanbul’un tüm ilçelerine olanak tanımasıdır. Bu ilerleyen zamanlarda başka alanlarda yapılacak işlerde de her hangi bir çeşit vincin ihtiyacı durumunda aynı firma ile çalışılabilmesi açısından çok önemlidir. Uzun yıllar güvenilir firmalar ile çalışan kuruluşların işlerinde daha başarılı oldukları bilinmektedir.

Günümüzde bilgisayar ve internetin çok önemlidir. Çoğu sektörün büyüyüp gelişmesinde teknolojiden yararlanıldığı bilinmektedir. Bu sektörlerden biri de vinç kiralama sektörüdür. Bölgesel iş makinesi kiralama hizmeti veren firmaların araştırma aşamasında internetten sıklıkla yararlanılır. Arama motorları üzerinden yapılan bu aramalarda sadece bölge ve kiralanmak istenen iş makinesinin adının geçmesi yeterlidir. Örneğin İstanbul ve ilçelerinde kullanılmak üzere kiralık vinç araması yapılacağı zaman sadece İstanbul vinç yazılması yeterlidir. Arama sonuçlarından hizmet veren firmaların internet adreslerinden hizmetleri ve ayrıcalıklı avantajları hakkında bilgi alınıp kıyaslama yapılarak aralarından en uygun firmanın seçimi yapılabilir.

Vinç çeşitleri çalışma alanlarında işçi güvenliği içn büyük önem teşkil etmektedir. Kimi zaman ağır bir yükün naklinde, kimi zaman yüksek yerlere ulaşımda kullanılan bu iş makineleri, uzman operatörler tarafından kumanda edilerek en yüksek verimde kullanılabilir. Bilinçsizce kullanıldığında güvenlikten çok kazaya neden olan bu iş makinelerinin düzenli olarak bakımları yapılmadığında da kazalara neden olabileceği bilinmektedir. Bu konuda vinç sahibi olan firmalar ya da vinç kiralama firmaları özenli davranıp rutin olarak makinelerin bakımını yapmalıdır. Bu bir yandan iş makinesinin kullanım ömrünü uzatırken bir yandan da iş güvenliğini tam anlamı ile sağlar.

Vinçler, çok farklı işlerde, farklı şekillerde kullanılan iş makineleridir. Kullanım açısı olarak geniş bir yelpazeye sahip olan bu iş makineleri, özel sektörde kullanıldığı kadar kamu sektöründe de kullanılır. Belediyelerin sokak lambası tamirinde, elektrik şirketlerinin direklere tel çekmesi ya da sorun gidermesi halinde, temizlik şirketlerinin yüksek binaların dış cephe camlarını temizlemesinde, reklam firmalarının sokaklarda bulunan panolara yeni ilan asmalarında sepetli vinçler kullanılır. Bu çeşit vinçler, kent merkezinde rahatlıkla kullanılabildiği gibi inşaat alanlarında da güvenli çalışma alanı yaratmak için kullanılır. Yüksek binaların dış cephe sıvaları, boyanmaları, tamir ve tadilat aşamasında sıklıkla ihtiyaç duyulan sepetli vinç çeşitleri, kullanılacak alana göre kendi arasında da çeşitlere ayrılır. Yoğun olarak kullanılan sepetli vinçlerin yanı sıra, oto kurtarma, çekme, kaldırma işlerinde kullanılan hiyap vinç çeşitleri ve ağır yükleri taşımada kullanılan mobil vinç çeşitleri de pek çok vinç kiralama firmasının bünyesinde yer almaktadır.

İstanbul vinç kiralama hizmeti bakımından pek çok ile göre daha avantajlıdır. Bunun nedeni büyük şehir olmasından dolayı sektöre olan ihtiyaç ve ilgidir. Yoğun vinç kiralama hizmeti talebi üzerine kurulan yeni firmalar ve senelerdir kaliteli hizmet veren firmalar birleşerek bu hizmeti almak isteyen müşteriler için büyük bir havuz oluşturmuş durumda. Bu havuzdaki firmalar arasında 17 yıllık deneyimi ile tecrübesini sabitlemiş olan firmamız, her bir müşterisine aynı özellik ve titizlik ile hizmet vermektedir. Özellikle sepetli vinç kiralama hizmetlerinde önde giden firmamız İstanbul vinç hizmetlerinde büyük başarılara imza atmıştır. Kaliteli ve farklı avantajlara sahip özel hizmetlerimizden yararlanarak kısa sürede yüksek performans ile işlerinizi görüp kendi alanınızın liderleri arasındaki yerinizi almak için hizmet detaylarımızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul vinç kiralama sektöründe yılların deneyimi ile kaliteli hizmet veren bir firma olarak, her tür iş makinesinin rutin bakımlarını yaparak, müşterilerimizin en yüksek performansta bu makinelerden yararlanmasını sağlamaktayız. Kiralama öncesi alanında uzman çalışanlarımızdan aldığınız desteği, kiralama süresi boyunca da aynı kalite ve titizlik ile alabilir, her hangi bir sorun olduğunda firmamızı arayabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca İstanbul vinç hizmeti veren firmamız, kiralanan makinelerde en ufak bir sorun oluştuğunda hemen müdahale ederek sorunun ortadan kalkmasını sağlar. Bu sayede iş alanında vinç kaynaklı her hangi bir aksama söz konusu olmaz. İstanbul’un tüm ilçelerinde istenilen her zaman ihtiyaç duyulan çeşitlerde vinç hizmetleri için firmamız ile iletişime geçebilir, bu konuda deneyimli kadro ve kaliteli araçlar ile en kısa sürede yüksek performanslı işler yapabilirsiniz.

 

Sepetli vinç

SEPETLİ VİNÇ

Sepetli vinç, insanların çalışmasının zor ve hayati açıdan güvensiz olduğu alanlarda sıklıkla kullanılan bir çeşit iş makinesidir. Daha çok araç üzerinde yer alıp ulaşılması zor yüksek bölgeler ya da insan gücü ile yetişilemeyecek yerlerde güvenli ve rahat bir şekilde çalışılmasına olanak tanıyan bu araç, kullanım alanı ve amacına göre farklı çeşitlerde üretilir. Çalışma güvenliği açısından oldukça faydalı olan bu iş makineleri aynı zamanda işlerin daha hızlı ve sağlam yapılmasını sağlayarak zamandan da tasarruf etmeyi sağlar.

Sepetli vinç çeşitleri genel olarak 11 farklı türe ayrılır. Kimi zaman modeli, kimi zaman yük taşıma kapasitesi, kimi zamansa büyüklüğü değişen bu modellerin seçminde çalışılacak alan, yerin yüksekliği ve yapılacak iş çok önemli bir yere sahiptir. Genel olarak en fazla 20, 25, 30, 43, 45, 53, 60, 65, 68, 70 ve 84 metrelik modelleri kullanılan iş makinelerinde belirtilen numaralar, ulaşabilecekleri en son noktayı ifade eder. Aşağıda en fazla kullanılan sepetli vinç çeşitleri ve kısa açıklamaları, maddeler halinde verilmiştir.

25 metrelik sepetli vinç; 3,5 tonluk kapasiteye sahip hafif kamyonlar ile bir yerden başka bir yere taşınabilen, ve 25 metreye kadar uzanabilen iş makineleridir. Dar ve sıkışık alanlarda yer alan yüksek bölgelere ulaşmada etkili bir şekilde kullanılan bu makineler, şehir merkezlerinde de rahatlıkla kullanılabilir.

3o metrelik sepetli vinç; Yüksek binalar, elektrik direkleri, reklam ve ilan panolarının düzenlenmesinde tercih edilen bu makineler ilefazla 30 metre yüksekliğe çıkabilir. 7,5 tonluk hafif kamyonlar ile istenilen yerlere taşınabilir.

45 metrelik sepetli vinç; 45 metreye kadar çıkma özelliği olan bu vinçler, yüksek binalarda ya da yüksek katlı binaların yapım aşamasında sıklıkla kullanılır. 15 tonuk kamyonlar ile taşınabilen bu iş makineleri, özellikle inşaatlarda güvenli çalışma ortamı sağlar.

53 metrelik sepetli vinç; 53 metre yüksekliğe kadar çıkabilen bu vinçler, yüksek bina ve inşaatların dış cephe işlerinde güvenli ve hızlı bir iş ortamı kurulmasını sağlar. 26 tonluk kamyonlar ile kolaylıkla bir yerden başka bir yere taşınabilir.

72 metrelik sepetli vinç; Büyük iş merkezleri, gökdelenler, gelişmiş alışveriş merkezleri ya da bu tür binaların yapım aşamasında kullanılan bu makineler, 72 metreye kadar çıkabilir. 32 tonluk kamyonlar ile taşınan bu vinçler, özellikle yüksek binaların yapımı sırasında inşaatlarda çok rahatlık sağlar.

Ülkemizde iş güvenliği konusunda özellikle son dönemlerde önemli adımlar atılmıştır. Gerek uygulamalar, gerek iş alanı, gerekse de iş makineleri ile alınan bu önlemler, büyük ölçüde iş kazalarının önüne geçilmesinde etkili olmuştur. Sepetli vinç makineleri, iş güvenliği konusunda alınan en önemli etkenlerin başında gelir. Özellikle yüksek katlı iş merkezi ya da binaların inşa aşamasında kullanılan bu vinçler, dış cephe sıvası sırasında etkili şekilde kullanılır. Çalışanın güvenliği için koruma kaskı ile çalıştığı bu makinelerde, bir kumandayı sağlayan eleman, bir de işi yapan eleman yer alır. Kumandayı sağlayan eleman diğer arkadaşı gerekli önlemleri alıp hazır olduğunda vinç ile sepeti istenilen bölgeye yanaştırıp en kolay şekilde çalışma ortamı sağlar. Sepette yer alan diğer çalışan çalışma alanına zorlanmadan yetişeceği için en hızlı ve güvenilir şekilde işlerini bitirerek vakitten tasarruf sağlar.

Kullanım alanı oldukça geniş olan sepetli vinç iş makineleri, katlı bianların dış cephe boyamasında sıklıkla kullanılır. Zaman zaman bina dış cephesine reklam resmi yapımında da kullanılan bu makineler, reklam panosu düzenlemesi ve elektrik direklerinin bakımında da etkili şekilde kullanılır. Hem her alana rahatlıkla girebilmeleri, hem de güvenli bir iş ortamı sağlamalarından dolayı kullanılan bu iş makinelerinin en fazla mobil çeşitleri kullanılır. Vinç büyüklüğüne göre değişen kamyonlar ile bağlantılı şekilde taşınan bu aletler, şehir merkezlerinde çevreye rahatsızlık vermeden kullanılabilir.

Sepetli vinç modellerinden en fazla kullanılanları mobil özellikli olanlarıdır. Kamyonlar ile taşınan bu vinçler, aracın ilerleyebileceği her noktada rahatça kullanılanılabilir. Mobil vinçlerin yanı sıra eklemsiz ve eklemli olarak ayrılan platformlar ile kendinden yürüyüşlü platformlar da bulunur. Bu kendinden yürüyüşlü eklemli sepetli vinç modellerinden bazılarına, görüşlerinden dolayı örümcek denilir. Örümcek adı verilen bu makineler genel olarak kapalı alan çalışmalarında kullanılarak yüksek yerlerin tamirat, tadilat, boya ve bakımında önemli rol oynar. Kendinden yürüyüşlü modelleri de bulunan makaslı platforma sahip sepetli vinçler, kamyon gibi başka bir araca ihtiyaç duymadan çalışma özelliğindedir. Bu yönü ile ayrıca kamyona ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılan bu türler, sınırlı alanda fazla araç ile çalışma yapmak için elverişlidir. Dizel makaslı platform ve elektrikli makaslı platform olarak ikiye ayrılan kendinden yürüyüşlü sepetli vinç çeşitleri ise daha çok endüstriyel alanlarda kullanılır.

Kullanışlı ve çalışma alanlarında işçi güvenliği sağlayan bu özel makinelerin üretim aşaması da kullanım aşaması kadar önemlidir. Kaliteli, dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek şekilde üretilen sepetli vinç makineleri ile firmalar, sürekli araç yenileme derdinden kurtularak maddi açıdan tasarruf sağlar. Bu makinelerin yoğun olarak kullanıldığı iş alanlarına yeni bir araç alırken işinde uzman, kaliteli bir firmadan satın alınması ya da kiralanması gerekir. Bu zaman zaman araçlarda ortaya çıkan arızalar nedeni ile iş performansının düşmesini engeller. Arıza vermeden en yüksek kapasitede çalışan bu iş makineleri sayesinde daha kısa sürede yüksek performans ile işlerin yürütülmesi mümkündür ki bu da firmalara zaman ve nakitten tasarruf yapmayı sağlar.

Zaman zaman işlerinde bu tür araçlara ihtiyaç duyan firmalar satın almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Belirli bir süreliğine kiralanan sepetli vinç çeşitlerinin en verimli şekilde kullanılması için kiralama yapılan firma tarafından sürekli bakımlarının yapılması, tamiratlık bir durum olduğunda güvenilir ve deneyimli uzmanlar tarafından tamirinin sağlanması gerekir. Bu nedenle vinç kiralama hizmeti almadan önce firmaların en ince detayına kadar araştırılması, elde edilen sonuçlara göre en uygun ve güvenilir firmadan kiralama yapılması gerekir.

Firmamız, sepetli vinç konusunda uzman kadrosu ve yılların vermiş olduğu deneyim ile sürekli kendini yenileyerek hizmet vermektedir. Kaliteli, uygun fiyatlı ve müşteri memnuniyetine dayanan çalışma prensibi ile inşaat alanları, boya firmaları, reklam şirketleri, belediyeler, temizlik şirketleri, elektrik ve telekom şirketleri gibi resmi ve kamu kuruluşlarına hizmet veren firmamız, en küçük şirketten en büyüğüne kadar aynı kalite ve sabit fiyat ile kiralama yapmaktadır.

 Sepetli vinç ve diğer hizmetlerimizden her hangi birine ihtiyaç duyup kiralamak istediğinizde bizi arayabilir, fiyat ve hizmet detaylarımız hakkında canlı destek hattımızdan destek alabilirsiniz. Sepetli vinç sektöründe hem kaliteli hem de uygun fiyatlı hizmet veren firmamızın ayrıcalıklarını yaşayarak, hem zamandan, hem maddiyattan tasarruf edebilir, az işçi ile çok iş yaparak insan gücünden de tasarrufu sağlayabilirsiniz. İş güvenliği açısından da büyük önem teşkil eden sepetli vinç makinelerimiz, çeşitleri, özellikleri ve kiralamaları hakkında detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sepetli platform nedir…???

Sepetli Platform Nedir?

Sepetli platform genel olarak her alanda tercih edilebilen bir araçtır ve sepetli olması bakımında çok rahattır. Bu tür iş makineleri boyutlarına göre farklılık göstermektedir. 20 metreden 70 metreye kadar yüksekliğe çıkabilen bir makine olan sepetli vinç güvenlik açısından da rahat bir kullanıma sahiptir ve herkesin kullanabileceği tarzda bir araçtır. Sepetli vinçler çalışılacak yerin konumuna ve yüksekliğine göre tasarlanmakta ve kaç metre yükseklikte isterseniz ona göre kullanıma sokulmakta olan bir araçtır. Sepetli vinçler tonluk yükleri taşıyabilecek güçtedir. Genel olarak arabaların çekilmesinde de kullanılan sepetli platform normal vinçlere göre daha çok tercih edilmektedir.

Sepetli Vinç Kullanımı

Yüksek binalara taşınmak için gerekli olan malzemeleri normal bir insan gücüyle taşımak yerine ve zaman kaybı olmaması açısından sepetli vinç ile taşımak daha iyi olacaktır. Kullanım alanları oldukça çok çeşitlidir. Sepetli vinç kullanımı yaygın olarak daha çok inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Sepetli vinç kiralama genel olarak can güvenliği açısından da oldukça iyidir ve korkmadan tercih edilebilir. Herhangi bir vinç kiralama şirketinden sepetli vinç kiralaması yapan yerlerden vinç kiralaması yapabilir ve işinizi görebilirsiniz.

Sepetli Platform İmalatı

Sepetli vinç imalatı yapan ve onları kiralayan günümüzde birçok firma bulunmaktadır. sepetlivinckiralama.net bunların başında gelmektedir. Merdiven en kısa yerlere uzanabilmekte ve işleri halletmekte sıkıntı çıkarmaktadır. Bu yüzden de sepetli vinçler çok fazla tercih edilen bir vinç türüdür. Bu sayede çok yüksek binalarda ya da yerlerde kullanılabilecek bir araçtır. Mekanik bir şekilde çalışmakta olan sepetli vinç ile bütün işler kolayca halledilmektedir. Nakliyat sektöründe de çok tercih edilen sepetli vinçler ekonomik açıdan da uygundur.

İstanbul Platform Kiralama

İstanbul ve çevresinde inşaat sektörü ya da nakliyat gibi işlerde kullanılmak üzere yapılmış olan sepetli platform çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İnşaat alanında kullanılan sepetli platformlar ile hem zamandan tasarruf eder hem de işlerinizi daha kolay halledersiniz. Şehir içinde de rahatlıkla kullanılabilen bir araç türüdür.

Sepetli Vinç Platform Nasıl Üretilir?

Sepetli Vinç Platform Nasıl Üretilir?

İşletmemiz kurulduğu tarihten günümüze kadar sepetli platform kiralama konusunda ihtiyaçlara cevap veren ve kaliteli ürünleri ile piyasada yer alan seçkin bir işletmedir. Gerçekleşen vinçlerimiz, ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenerek tasarımlara dönüştürülmekte ve güvenli çalışma ortamları yaratılmasında ön plana çıkmaktadır. Riskli alanların yardımcı malzemeleri ya da araçları sınıfında yer alan sepetli platform kullanım kolaylıkları, güvenlik sağlamaları ve zaman tasarrufuna imkan vermeleri nedeni ile kullanılmaktadır. Gerçekleşen sepetli vinç kiralama işlemlerimiz, kalite standartları dahilinde yerine getirilen ve üretimler neticesinde kullanıcılar tarafından takdir toplayan işler olarak görülmektedir.

Sepetli Vinç Platformlar

Özellik ile yüksek binaların dış cephelerinde yapılan her türlü işlemde kullanılan sepetli platformlar, Deneyimli personeller tarafından gerçekleştirilen sepetli platform üretimi işlemlerini teşkil etmektedir. Gerek imalatlarda kullanılan malzemelerin kalitesi, gerek imalatlarda görevli personelin teknik bilgisi ile deneyimleri, gerek ise sepetli vinç üretimi tamamlanmış ürünlerin kalite standartları, ilgili kurumlarca test edilerek onaylanmıştır. Her bir vinçler, kalite standartları arasında yer almakta ve sektörde en fazla kullanılan ürün grupları olarak bilinmektedir. Çeşitli başlıklar altında üretilen platformlar çalışma sahalarının yüksekliklerine göre üretilmektedir. Hafif kamyonlar ile taşınabilen orta sınıf kamyonlar ile taşınabilen ve ağır kamyonlar ile taşınabilen tiplerimiz, 20, 60, 68 ve 84 gibi metrelik rakamlar ile tanımlanmaktadır. Ayrıca, eklemsiz ve eklemli platform çeşitleri ile kendinden yürüyen platform çeşitlerimizde imal edilerek ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır. Kapalı alanlarda kullanılması tercih edilen ve makaslı platform olarak tabir edilen ürünler ile istenilen yere kurulan ve kolay kullanım imkanına sahip olan kamyon gibi her hangi bir araca monte edilmesine gerek duyulmayan tiplerdir. Bu platformlar elektrikli, dizel olarak sınıflara da ayrılmaktadır.

Sepetli Vinç Platform Kiralama Sektöründeki Yerimiz

İşletmemizin kuruluş amacı, riskli alanlarda çalışma imkanı yaratacak ve bu çalışma alanlarındaki güvenliği en üst seviyeye çıkaracak araç ya da iş makinelerinin yüksek kalitelerde hizmet vermesidir. Kiralanan yüksek kaliteli ürünleri, ihtiyaç sahibi ile buluşturmak ve kalitesi ile İstanbul platform kiralama konusunda örnek gösterilen bir firma olmak firmamızın vizyonu olarak görülmektedir.

 

Kiralık Sepetli vinçler

 

İnsanlar için çok yüksek ve güvenlik açısından tehlikeli yerlerde çalışmak, her zaman için büyük bir sıkıntı olmuştur. Özellikle inşaat sektöründe bu tarz işlerin önlem alınmadan yapılmaya çalışılması korkunç kazaları beraberinde getirmiştir. Bu nedenle geliştirilen bazı iş makinaları sayesinde daha güvenli şartlar altında çalışma imkanı buluyor ve hiç bir şekilde kazaya imkan vermeden işlerimizi halledebiliyoruz. Örneğin sepetli vinçler insanların kolaylıkla erişemediği yüksekliklere güvenli bir şekilde ulaşmasını ve rahat bir şekilde çalışmasını sağlayan makinalardan biridir. Sepetli vinçler genelde bir araç üstüne yerleştirilmiş şekildedir ancak iş makinesi olarak da üretilenleri mevcuttur. Bu tür araçlarla yüksek yerlere, ulaşılması güç yükseklikte binalara  iskele kurmadan daha az maliyetle ve kısa zamanda ulaşılabilir ve mevcut sorun güvenli bir şekilde çözülebilir. Ancak bu tür iş makinalarına ihtiyaç duyulma sıklığına göre herkesin temin etmesi elbette imkansızdır. Bu tarz bir sıkıntıyı çözmek için sepetli vinç satın alamayız. İşte bu noktada kiralık sepetli vinç hizmeti veren bir firma ile iletişime geçerek sahip olduğunuz problemi en kısa yoldan çözebilirsiniz.

İşinize uygun sepetli vinci tercih etmeli ve ihtiyacınıza ve ortam şartlarına uygun bir vinç temin etmelisiniz. Kiralık sepetli vinçler ile farklı amaçlarda farklı işlerinizi kolaylıkla çözebilirsiniz. Çalışma yapılacak yerin ortamı, konumu ve yüksekliğine göre değişik tiplerde bir çok sepetli vinç bulunmaktadır. 20, 25, 30, 43, 45, 53, 60, 65, 68, 70 ve 84 metrelik modelleriyle ihtiyaç sahiplerine hizmet vermektedir. 3,5 ton hafif kamyon ile taşınabilen ve 20-25 metreye kadar ulaşabilen vinçler, şehir içinde kolaylıkla kullanılabilir. Bu vinçler dar ve sıkışık alanlardaki yüksek yapılara ulaşmada büyük kolaylık sağlamaktadır. Şehrin düzensiz dar sokaklarında 20- 25 metre yüksekliğe kadar rahatlıkla ulaşım imkanı sunan bu vinç en sık kullanılan sepetli vinçler arasında bulunuyor.30 metrelik vinçler de 7,5 ton hafif kamyonlarla taşınmakta, hızlı ve rahat bir çalışma imkanı sağlamaktadır. 45 metreye kadar ulaşabilen vinçler de 15 tonluk kamyonlarla taşınabilmekte, yüksek yapılarda ve inşaatlarda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 53 metreye ulaşabilen vinçler 26 ton kamyonlarla taşınmaktadır. Oldukça yüksek bir mesafeye ulaşabilen bu araçlarla birçok iş hem hızlı hem de güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. 72 metrelik vinçler ise 32 ton kamyon ile taşınmakta, bu yüksekliklere ulaşan yapılarda büyük iş kolaylığı sağlamaktadır. Görüldüğü üzere ulaşılacak mesafe arttıkça vincin güvenliği ve kullanışlılığı açısından vinçin tonajı da artmak zorunda kalıyor. Bu modellerin hepsi mobil olarak hizmet veren platformlardır. Buna ilaveten eklemli ve eklemsiz platformlar ile kendinden yürüyüşlü platformlar da bulunmaktadır. Sepetli vinçler en fazla dış cephe temizliğinde, trafo montajı ve elektrik direkleri ile ilgili montaj ve bakımlarında, cam temizlemede, bina çatılarında, pano ve tabela montajlarında ve reklam afişlerinin yenilenmesinde ve dizi – film çekimlerinde kullanılmaktadır.

İş güvenliği açısından büyük bir boşluğu dolduran sepetli vinçler her geçen gün tercih edilme sıklığı artan makineler arasında bulunuyor. Vinç kiralamak için deneyimli ve uzman kişiler tarafından sunulan hizmetleri tercih etmeniz sizlerin faydasına olacaktır. Kiralık sepetli vinç ihtiyacınız olduğunda İstanbul bölgesinde hizmet veren firmamıza ulaşmak çok kolay.  https://www.sepetlivinckiralama.net sitesinden ve 0544 492 04 80 numaralı telefondan  7/24 bizlere ulaşabilirsiniz. Mevcut makine filosuyla ihtiyacınıza uygun vinci temin edebilirsiniz. 17 yıllık geçmişe dayanan ve işinin ehli kadrolarla ihtiyaçlarınıza anında cevap vermekteyiz. Müşterilerimizin memnuniyetini kendine görev edinmiş iş arkadaşlarıyla sizlere hizmet veriyoruz

İnşaat Sektörünün Vazgeçilmez Araçları, Sepetli Vinçler

 

Geriye dönük olarak baktığımızda yüzyıllar önce saraylar, camiler gibi yapılar haricinde belirli bir plan üzerine yapılan inşaat yok denilecek gibiydi. Zaman geçtikçe önce beton tek katlı ve çok sayıda evler daha sonrasında çok katlı hayata geçiş. Eskiden tek katlı yapılan evlerde malzemeyi taşımak, inşaatı yapmak çok kolay idi ama çok katlı yapılara geçildikten sonra her şey daha farklı bir boyut aldı. Evler derme çatma elimizde ne malzeme yapalım şeklinde yapılamıyor, baştan sona tamamen bir plana bağlı düzen sayesinde ilerlenebilmektedir. Çok katlı yapıları yapmak için en önemli araçların başında sepetli vinçler gelmektedir. Bu vinçler sayesinde kat sayısı arttıkça yapılacak işlemler zorlaşmıyor. Bu araçların oldukça yüksek maliyetleri yüzünden inşaat yapacağım hadi bir vinç alayım işim kolaylaşsın gibi bir seçeneği bulunmamakta ev yapan kişi ya da kurumların. Bu arayış yeni bir sektörün oluşmasını sağlamıştır oda vinç kiralama sektörüdür.

Bu sektörde en önemli nokta vinç çeşidinizin çok olmasıdır. Müşteriniz x metrelik vinç gerekli dediğinde ona uygun aracı gönderebilmelisiniz. Araçlarınızın bakımlı olması, modelinin ve özelliklerinin yüksek olması müşteri tarafından sizin firmanızın seçilmesini sağlayacaktır. Günümüz inşaat sektörüne eşdeğer olarak büyüyen ve büyüdükçe daha da önem kazanan önem kazandıkça rekabetin arttığı vinç kiralama sektöründe sepetli vinçler, hiyap vinçler, mobil vinçler gibi birçok çeşit bulunmaktadır. Sektörde özellikle eski, tanınmış ve sağlam referanslara sahip firmalar daha çok tercih edilmektedir. Çünkü kiraladığınız vinç ne kadar sağlam olursa olsun önemli olan onu sürebilecek tecrübeli bir şoförünüzün olmasıdır. Kiralanan vinçlerle inşaat sektörünün yanı sıra birçok iş için hizmet alınabilir. Bunlara birkaç örnek verecek olursak; direk dikilmesi(elektrik, uydu, mobil), pano ve trafoların montajı için nakliye aracından indirilip belirlenen alana koyulması, her türlü inşaat malzemesinin nakledilmesi, tahmil ve tahliye işleri, su ve doğalgaz borularının montajı, tünel ve iskelet kalıplarının kurulumu, çok katlı yapılarda onarım vb. işlemler, totem sökme takma işleri gibi birçok farklı alanda kiralık vinçler kullanılabilmektedir. Yapılacak iş ve seçilen vinç ile kullanım süresi dâhilinde de ücretler belirlenerek müşteriye sunulmaktadır.

Günümüz dünyasında eğer kendinizi tanıtmak, pazarlamak ve ürünlerinizi satmak istiyorsanız online dünyada kendinize bir yer edinmelisiniz. Vinç kiralama sektörü içerisinde bulunan firmalar bu konuda kendilerini oldukça sağlama almış durumdalar. Çünkü arama motorlarında kiralık vinç, sepetli vinçler, mobil vinçler gibi formatlarda arama yaptığınızda karşınıza yüzlerce site gelmektedir. Aramalarınıza şehir bilgilerinizi ekleyerek bulunduğunuz ilde hizmet veren firmalara ulaşabilirsiniz. Sitelerde firmaların hizmet verdiği bölgeleri, hangi tür vinçler ile hizmet verdikleri, fiyat ya da randevu alabilmeniz için iletişim bilgileri gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kimi sitelerde bilgilerinizi bıraktığınızda sizi arayarak da hizmet vermekteler.

Eğer sizde işinizin herhangi bir kısmında vince ihtiyaç duyarsanız ve sadece bu iş için vinç almak maddi olarak sizi aşarsa bu tür vinç kiralama firmalarınla iletişime geçebilir verdikleri hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bugün bir işinizde yararlandığınız bir vinç bir sonraki işinizde işinizi görmeyebilir ve farklı bir vinç ihtiyacı doğabilir. Örnek vermek gerekirse bir işinizde sepetli vinçlere ihtiyaç duyarken diğer işinizde mobil vinç gerekebilir. Bu durumda eğer vinç kiralarsanız diğer işinizde o işinize yarayacak bir vinç seçebilirsiniz. Bu firmalar sürekli bu işi yaptığı için kazandıkları tecrübe sayesinde size daha iyi hizmet vereceklerdir ve maddi olarak da sizin için bu durum ciddi bir kar haline gelecektir.

Sepetli vinç kiralamak

 

Bilindiği üzere vinçler genellikle pahalı olduklarından ve maliyetli bir iş olduğundan her şirket bunu satın alamaz bundan dolayı kiralamayı tercih ederler. Günümüzde pek çok vinç kiralama firmaları ortaya çıksa da işini hakikatiyle yapan biri bulmak mümkün mü diye sorarsanız sorunuz üzgünüz ama yanıtsız kalır. Hele ki İstanbul gibi işini sürekli kaytaran insanlarla dolu büyük bir şehirde bulmak neredeyse imkânsızdır. Ama unutmayın ki imkânsız kelimesinin için de bile imkân kökü vardır yani imkânsız diye bir şey yoktur. Bu konuda da çareniz Marmara vinçten geliyor. Sizlere hemen bu ismini geçirmiş olduğumuz firma hakkın da bilgi verelim. Öncelikle bu firma İstanbul da hizmet hayatına başlamaktadır ve uzun yıllar boyunca sarf ettiği emeklerle ve iş hayatıyla şimdi ki konumunu almıştır. Peki, şimdiki konumu ne mi? Hemen açıklayalım bu firma dediğimiz gibi şirketlerin vinç ihtiyacını gidermektedir. Sepetli Vinç Kiralama sistemi ile hem uygun hem de avantajlı bir fırsat yaratmış şirketler için kolay olanaklar sağlamıştır. İşte şirket işleyişini bu şekil de devam ettirmektedir. Neden vinç kiralamak için bu şirketi seçmelisiniz? Şöyle ki bu şirket işini hakikaten layığıyla yapan bir firmadır. İşini layığıyla yapar dedik ama bu konuyu biraz daha açmak isteriz. Bu firma uzman operatörleri ve çalışanları ile sizlere üstün bir hizmet vermekte her yiğidin harcı olmayan bir işe kalkışmaktadır. Bu firmanın vermiş olduğu hizmetlere değinecek olursak o konu hakkında da şunları söyleyebiliriz. Hizmetleri sıralayacak olursak dış cephe temizliği, elektrik montaj işlemleri, tabela montajları, dizi veya film çekimleri, İstanbul’un pek çok yerinde sepetli vinç kiralama ve daha saymak da zorlandığımız pek çok hizmeti sizlere sunmaktadır. İşinin ehli olması onu bu günlere kadar getirmiş namının duyulmasına sebebiyet vermiştir.

Firmanın vermiş olduğu hizmetlerden biri olan sepetli vinç kiralama hizmetini sizlere daha detaylı anlatmak ve sizlerin de yaralanabilmesinde katkı da bulunmak isteriz. Öncelikle genel olarak büyük şirketlerin vinç ihtiyacını gidermek için böyle bir işlem başlatmak da ve söyledikleri süre dâhilinde kiralamaktadır. Verdiği hizmetin kalitesine diyecek yoktur. Her firma sizlere vinç kiralayabilir ama her firma sizlere işini canla başla yapan uzman operatör imkânı sağlamaz. Zaten firmayı özel kılan da budur. Ayrıca son model özel imalat bakımlı vinçler ile sizlere kusursuz bir hizmet vermek de her zaman yanınızda olmaktadır. Vincin sepetli olması pek çok alanda kullanabileceği anlamına geldiği için yalnızca büyük şirketler diyerek kısıtlamak istemeyiz. Elektrik montajları için de genel olarak bu sepetli olan vinçler kullanılmaktadır. İşini seven uzman operatörler sayesin de bugünlere kadar gelinmiş ve asla yerinde saymayıp ilerlemeye devam etmiştir. Sizler de hemen bir vinç kiralamak istiyorsanız internet adresi üzerinden iletişim kurabilir çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Harikalarla dolu internet adresine bir yenisini daha ekledik.

Sizlere sepetli vinç kiralama hizmetinden bahsetmeye çalıştık. Gördüğünüz üzere yalnızca sepetli vinçlerle kalmayıp daha pek çok hizmet vermektedir. Üstelik canını dişine takıp çalışan operatörler ve firma vinçlerde 7/24 hizmet vermek de siz ne zaman ihtiyaç duyarsanız hemen kapınızda hazır etmektedir. En hızlı şekilde hizmet veren tek vinç firmasıdır. Vinçlerin fazla sayıda olması bekleme gibi bir sıkıntı çekmeye gerek bırakmaz. Verdiği hizmeti ile kusursuzluğu ve üstünlüğü çabalamak da bunu genellikle de başarabilmektedir. İnter adresinde iletişim bilgileri yer almak da sizlere bir telefon kadar uzakta durmaktadır.

Vinç Nedir? Ne işe Yarar? Nereden kiralanır?

 

Vinç ağır yükleri kaldırmak için kullanılan bir araçtır. Vinçler genel olarak üç parçaya ayrılabilirler. Bunlardan birincisi vincin toprağa oturduğu büyük ve ağır gövde, ikincisi gövdeden eğik olarak uzanan bir kol üçüncüsü ise gövde ve kol üzerinde kurulmuş olan çelik halat donanımıdır. Çelik halat ikinci parça olan kolun üst ucundan aşağı doğru sarkar. Halatın ucunda bir çengel vardır. Kaldırılmak istenilen ağırlık çengelin ucuna takılır. Halat birçok makaradan geçmektedir. Böylece ağırlığı kendinden çok küçük bir kuvvetle kaldırmak mümkün olur.  Ağır cisimleri kaldırmaya yarayan makine insan hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Vinç ağır cisimleri sadece kaldırmakla değil, aynı zamanda bir yerden alıp başka bir yere nakletmekte de kullanılır.

Çok büyük ağırlıkları kaldırmaya yarayan vinçler genellikle sabittir. Ağırlığın etkisi ile vincin devrilmemesi için gövde toprağa sıkıca bağlanır. Özellikle gemilerde yükleri doldurup boşaltmak için vinçler kullanılır.  Büyük binaların yapılmasında da vinçler çok yararlı olur. Vinci çalıştıran motorun gücü ve çelik halatların kalınlığı vincin kaldıracağı gücü belirler. Bir vincin kaldıracağı en büyük ağırlık ton olarak üzerine yazdırılır. Vinç kaldırabileceğinden çok yük kaldırmaya çalışırsa çelik halat kopar ya da motor zorlanarak bozulur. Makineleri ve yükleri kaldıran yeni bir yöne dönerek veya hareket ederek aktarma yerlerini değiştirme, yükleme, boşaltma işlerinde kullanılan makineler vinç olarak adlandırılır. Vinçler düşey ve yatay hareketleri sayesinde her türlü yükün yerini değiştirebilen makinelerdir. Bu makineler genellikle ağır yüklerin kaldırılması ve zemine batmış olan makinelerin çıkartılmasında kullanılmaktadır. Vinçlerin bum uzunlukları 10–40–60-100m, kapasiteleri de 10–60–100–200 ton arasında değişir. Pinyon dişli üzerinde 360 derece dönebilen tipleri olduğu gibi 180 derece ile dönüş yapan çeşitleri de vardır. Vinçler hareket kabiliyetlerine, kaldırma kabiliyetlerine ve kumanda sistemlerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Hareket kabiliyetlerine göre vinçler; sabit, lastik tekerlekli, paletli, ray üzerinde hareketli, köprülü ve kule vinçlerdir. Kaldırma kabiliyetlerine göre vinçler; hidrolik ve halatlı, teleskopik, kurtarıcılar, halatlı, açık kafesli, sabit ve fabrika tipi vinçler diye sınıflandırılır. Kumanda sistemlerine göre vinçler; mekanik, hidrolik, hava ve elektrik kumandalı olarak dört ana başlıkta sınıflandırılmaktadır. Sabit vinç; belirli bir yere monte edilmiş olan vinçlere denir. Sabit vinç ile sadece kaldırma ve indirme hareketi sağlanır. Bu tür vinçler fabrika, liman, garaj vb. sabit tesislerde kaldırma, depolama ve taşıma işlemlerinde kullanılarak insan gücünün etkisini azaltarak işleri kolaylaştırır. Mobil vinç; hareketli hale geçebilen vinç çeşididir. Sabit bir noktada iş yapma zorunluluğu yoktur.  Mobil vinçler yer değiştirerek farklı alanlarda kullanılabilirler. Fakat lastik tekerlekli olan mobil vinçler yumuşak arazilerde düşük verimden dolayı çalıştırılmazlar. Kule vinç; genellikle şantiyelerde sabit ya da hareketli olarak kullanılan bir taşıyıcı üzerinde ağır yüklerin yatay ve düşeyde taşınmasını sağlayan çelik bir makinedir. Kule vinç adını şeklinden almaktadır. Portal köprülü vinç ise genellikle demir ticareti, hammadde, inşaat ve çelik ile ilgili sektörlerde özellikle açık alanlarda ya da yeri açık alanlarda depolama işlemi için kullanılan bir vinç türüdür.

Vinç kiralama üzerinde 17 yıllık geçmişi ile en deneyimli ekibi ile sizlere kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan şirketimiz Türkiye’nin en iyi vinç kiralama şirketlerinden biridir. Firmamız ülkemizin en gözde kenti olan İstanbul da hizmet vermektedir. Firmamız siz değerli müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için teknolojinin getirmiş olduğu yenilikleri yeniden kullanarak değişen ve gelişen dünya şartlarına ayak uydurmayı amaçlamaktadır. Vinç aracılıyla yapılacak tüm işleriniz için firmamıza başvurabilirsiniz. 

İnşaat Sektörünün En Büyük Araçları, Vinçler

 

Günümüzde inşaat sektörünün durdurulamaz bir hızda büyümesi her türlü inşaat malzemesi ve aracının da üretilme ve satılma hızının da yükselen bir grafikle artmasına sebep olmuştur. Bu durumda müteahhitler, bireysel olarak inşaat işi ile uğraşanlar ya da inşaat firmaları kamyon, kepçe gibi daha ucuz araçların satın alma opsiyonlarını düşünebiliyorlar ama vinç gibi maddi olarak çok yüksek meblağlara ulaşan araçları satın almak her yiğidin harcı olmuyor. Bu da firmaların kiralık vinç firmalarına başvurmasına sebep oluyor. Firmalar müşterilerinin ihtiyacı olan vinç konusunda rehberlik yaparak işlerine uygun vinci kiralıyor ve yaptığı hizmet üzerinden de ücret alıyor. Firmalar istenilen her türde ve uzunlukta vince bu şekilde ulaşabiliyorlar. Bunun yanı sıra sürekli aynı özellikte planlara sahip inşaatlar yapan inşaat firmaları ise her seferinde vinç kiralamak yerine satın alabiliyor. Çünkü sürekli vinç kiralamak zamanla alacağınız bir vinçten daha fazla tutara denk gelebilmektedir hatta bu rakamların çok üzerine çıkabilmektedir.

Her geçen yıl mühendislerin hesaplamaları sayesinde daha yüksek binalar inşa edilebilmektedir. Bunun sonucu olarak da birçok inşaat firması vinç makineleri kullanmak durumunda kalmaktadır. Örneklendirmek gerekirse; inşaat, prefabrik, trafo taşımacılığı, doğalgaz ve petrol kanal boruları, elektrik direkleri, temel için çelik kazıklar gibi birçok alanda vinçlere ihtiyaç duyulmaktadır. Kiralık vinç sayesinde olması gerekenden çok daha ucuz tutarlara yükleri olması gereken alana taşıyabilirsiniz. Vinçler sayesinde inanılmaz derecede zaman kazanılabilmektedir. Sektörde en çok tercih edilen vinç sabit vinçlerden bir noktada iş yapma zorunluluğunu kaldırdığı için daha karlıdır. Bunun yanı sıra özellikle sepetli vinç, kule vinç ve paletli vinç de sektörün en tercih edilen vinçlerinin başında gelmektedir. Vinçler sadece inşaat sektöründe kullanılmamaktadır. Fabrikalar ağır iş makinelerini taşımak için vinçlerden faydalanır, karayolları köprü iskeletlerini vinçler sayesinde olması gereken yere oturtur, limanlarda gemilerden gelen malzeme vinçler sayesinde güvenle yerine ulaşır. Eğer vinç ile 1-2 kere işiniz var ise her zaman kiralamak sizin için daha uygundur.

Birçoğumuzun hemen hemen her gün gördüğü ama dikkat etmediği sistemlerde vinçler sayesinde çalışmaktadır. Seçtiğiniz vinci kullandığınız süre vincin size olacak maliyetini gösterecektir. İnternet dünyasının her an yanı başımızda olduğu bu hayatta vinç fiyatlarına da internet siteleri üzerin den ulaşabiliriz. Yok, kiralık vinç de alsam pazarlıktan vazgeçmem diyenlerdenseniz firmanın internet sitesi üzerindeki iletişim bilgileri sayesinde firma ile görüşebilir, pazarlığınızı yapabilirsiniz. Vinç hizmeti veren firmaların internet siteleriniz kontrol ettiğinizde firma ve kiraladığı vinçler ile ilgili her türlü veriye ulaşabilirsiniz. Vinç modelleri, uzunlukları, sepet durumları gibi özelliklerini kontrol ederek size uygun olan vinci kiralayabilirsiniz. Yine site üzerinden daha önceden iş yaptıkları firmaları görmenizde iş yaptığınız şirketin kalitesi hakkında fikir edinmenizi sağlamaktadır. Yük ya da malzemeyi kaldırmak, hareket özelliği sayesinde ürünü aktarma, yer değiştirme, yükleme, boşaltma gibi işlemleri yapan vinçler iş sahibine zamandan çok ciddi derecede kazandırmaktadır. İnsan gücüyle aylarca çalışma ile yapılacak işleri vinçler çok daha kısa sürede ve çok daha sağlam bir şekilde yapabilmektedir. Bu vinçlerde çalışan şoförler vincin genel bakımını yapmak, yükün kaldırılması ve istenilen bölgeye bırakılması gibi konularda sorumluluk sahibidir.

Kiralık vinç arıyorsanız özellikle internet siteleri üzerinden detaylı arama yaparak firmalar hakkında bilgi edinebilir, firmayla çalışan müşterilerin memnuniyet durumlarını görebilir, iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yine aradığınız ilde arama yaparak size en yakın firmalara da ulaşabilirsiniz. Özellikle İstanbul, Ankara gibi şehirleşmenin son derece hızlı gerçekleştiği ülkemizde bu tür malzemelere daha çok ihtiyaç olmaktadır.